Forum.: | PortaL |:.GalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Te gjitha tekstet e kengeve ketu te postohen :D

Shko poshtë 
Shko tek faqja : 1, 2  Next
AutoriMesazh
Mr.VisarS
AdministratoR/DesigneR
AdministratoR/DesigneR
avatar

Numri i postimeve : 526
Age : 24
Vendi : kosovë
Registration date : 26/09/2008

MesazhTitulli: Kosova E Pavarur - Vagabondi   Mon Sep 29, 2008 11:40 pm

Kosova E Pavarur - Vagabondi


Moj kosovë, moj nëna ime,
ndonëse jam unë i mërguar,
dashninë tënde zemra kurre s'ka me harrue !

sa e kem pritë kët ditë moj nanë, sa e kem pritë, sa e kem prit !
për kosovën republikë, republikë, republikë !
sot po hedh vallen shqiptari sa e kem pritë, sa e kem pritë !
krah për me ahtisarin sa e kem pritë, erdhë kjo ditë, erdhë kjo ditë !

viti 2008,
n`kosovë për vizitë,
o sa t`kemi pritë
me të pa ty republikë
shumë të paska hije
ky petku i lirisë,

o perla e ballkanit

tash vete e zonja shpie!

u desh rrugë e gjat
me mberrit këtu ku jena,
me pas kto që kena
shqipen me dy krena,
Ëndrra e çdo shqiptari,
është ëndrra e rugovës,

nuk ka kompromis

pavarsi te plote kosoves!

kosova është e jona,
ç`është e jona, është e jona
rri matanë urës
mos hajde nga kto zona.
ne nuk jena shtet i ri
po me i vjetri që ka ballkani,
dëshmitar roman e grek ,
e sulltan mbas sulltani.
ju zbritet nga karpatet
se ju perzuri rusia,
ne vendali ne shekuj,
e na përzutë nga shpia.
qen na vrave e na preve
tu fillu nga plaku e deri te femija,
plagë që nuk shërohet,
t'kalojnë vite me mijra,
por ju kishit bo më shumë po të mos ish per ameriken,
me bomba t’kordinume jua u niu bytha friken!
e këndej nga ana tjetër ja patë zemrën shqiptarit,
ja lumsha uck-se,ju a dha plumbin mu te balli,
qen,barbare bejne gjëra të dëshpërume,
na kishin fut në kthetra e s'donit me na lëshue,
ate q`ëndërrojnë ata është e shume e harrume,
teori e gabume jugosllavia e skadume.
ne do vazhdojm përpara veq per hir të brezit të ri,
ajo që më ndodhi mua të mos i ndodh atij,
do ti tregojme ku jena & gjithashtu dhe nga erdhëm,
o sa rrugë e dhimshme,
kujtimet fusin tmerrin.
nuk i harrojmë ne jo
vujtjet, mundimet,
vrasjet, përdhunimet
grabitjet, kërcënimet,
varret masive,
vrasjen e mijëra fëmijëve ::
para syve të botës
e bota shumë naive.
nuk e harrojmë ne jo
lotë e sakrifica,
masakër, makabër,
shënjestra sot drenica.
ekzekutim barbar,
nga i fundit tek i pari,
pjesëtar të gjithë familjes
me to adem jasharin,
me to adem jashari,
figurë e rrallë shqiptari,
dha shembullin i pari,
me zjarr luftohet zjarri,
e mbrojti me jetë të vet
ate që na e lan të parët
kosovë të pavarur
kosovë për kosovarët,
historia është e zezë,
po ne do të tolerojmë,
dhuna veq po erdhi,
se ne s`po e kërkojm,
ajo që dojm tani,
është paqe,harmoni.
rugova nga parajsa
po gëzon si unë e ti,
po të ishte këtu me ne
a do ta kishte shallin?
e dimë pse e mbante
e dimë ku e kishte hallin,
me siguri se do ta hiqte
tash që erdh kjo ditë

o nënë sa kemi prit, kosova republike!

sot po hedh vallen shqiptari sa e kem pritë, sa e kem pritë !
krah për me ahtisarin sa e kem pritë, erdhë kjo ditë, erdhë kjo ditë !
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.loqka-chat.tk
Mr.VisarS
AdministratoR/DesigneR
AdministratoR/DesigneR
avatar

Numri i postimeve : 526
Age : 24
Vendi : kosovë
Registration date : 26/09/2008

MesazhTitulli: Bujar Qamili - Zera Ne Fund Te Detit   Mon Sep 29, 2008 11:41 pm

Zerat e tmerruar, hapen neper nate
Deti eshte terbuar, ne dallge e shtrengate
Po ikin te rinjte, neper naten n'terr
Toka i ka rrit, deti po i merr

Po ikin te rinjte, neper naten n'terr
Toka i ka rrit, deti po i merr

..

Det o i pameshirshem, i mallkuar det
Deshen jete me te mire, ti vdekjen u jep
Vala jote e ftohte o det i pabese
A se c’ja keputi cdo deshire e shprese.

A se c’ja keputi cdo deshire e shprese.


Fati per t’iu dale, udhetojne permbi ender
Baba bashke me djale, nusja bashke me dhender
Kur nga mesi detit, u flasin femijet
Ne po na vjen vdekja, ju mos u merzit

Kur nga mesi detit, u flasin femijet
Ne po na vjen vdekja, ju mos u merzit

Det o i pameshirshem, i mallkuar det
Deshen jete me te mire, ti vdekjen u jep
Vala jote e ftohte o det i pabese
A se c’ja keputi cdo deshire e shprese.

A se c’ja keputi cdo deshire e shprese.


o more det i kalter cke qe sot po nxin
Ty ti lame femijet ne duar ti po i perbin
o more det deti i rral paske zemer hekur
Ne ti dhame femijet gjalle e ti na i kthen te vdekun

o more det deti i rral paske zemer hekur
Ne ti dhamefemijet gjalle e ti na i kthen te vdekun

Det o i pameshirshem, i mallkuar det
Deshen jete me te mire, ti vdekjen u jep
Vala jote e ftohte o det i pabese
A se c’ja keputi cdo deshire e shprese.

A se c’ja keputi cdo deshire e shprese.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.loqka-chat.tk
Mr.VisarS
AdministratoR/DesigneR
AdministratoR/DesigneR
avatar

Numri i postimeve : 526
Age : 24
Vendi : kosovë
Registration date : 26/09/2008

MesazhTitulli: Meda-Vdis   Mon Sep 29, 2008 11:42 pm

Ti zgjohesh nga gjumi 
tuj mendu per mu 
dhe prap mirmengjesi 
tjeter kujt i thu si shum 
net te tjera mbrem ke qar 
me lot qka kan ne zemra 
njerzit e din veq nje zot 

ref:
Vdis o vdis vdis e mos fal 
puthje pa dashni se ma mir eshte zemra me u 
ban hi ma mir eshte me ik nga kjo bot me rrena 
se me than qka sta thot zemra 

Me thot vjen ngadal 
I mbyll syt e thu prap 
naten e mir 
tjeter kujt I thu edhe 
sonte ondrrat na bashkon ket 
bot neser ku do jem e di veq ni zot 

ref:
Vdis o vdis vdis e mos fal 
puthje pa dashni se ma mir eshte zemra me u 
ban hi ma mir eshte me ik nga kjo bot me rrena 
se me than qka sta thot zemra
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.loqka-chat.tk
Mr.VisarS
AdministratoR/DesigneR
AdministratoR/DesigneR
avatar

Numri i postimeve : 526
Age : 24
Vendi : kosovë
Registration date : 26/09/2008

MesazhTitulli: Poni - Shpirti Im   Mon Sep 29, 2008 11:42 pm

Edhe kur me thua jo te kam shpirt
dhe kur ben sikur harron te kam shpirt
dhe kur rrugen me tregon te kam shpirt
kur me mer me perqafon te kam shpirt

Neper endrra torturohem nat per nat
dhe mengjesve pa ty zgjohem dhe pa fat
me ty zemren e kam humbur pergjithmone
vetem ti me ben te lumtur e kupton

Ti ti je shpirti im ti je dielli im
pse me fal trishtim
ti ti je shpirti im ti je dielli im
ti je loti im
Ti ti je shpirti im ti je dielli im
pse me fal trishtim
ti ti je shpirti im

Ti ti je shpirti im ti je dielli im
pse me fal trishtim
ti ti je shpirti im ti je dielli im
ti je loti im
Ti ti je shpirti im ti je dielli im
pse me fal trishtim
ti ti je shpirti im

Edhe kur me thua jo te kam shpirt
dhe kur ben sikur harron
te kam shpirt, te kam shpirt, te kam shpirt
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.loqka-chat.tk
Mr.VisarS
AdministratoR/DesigneR
AdministratoR/DesigneR
avatar

Numri i postimeve : 526
Age : 24
Vendi : kosovë
Registration date : 26/09/2008

MesazhTitulli: Mahmut Ferati - Pavaresia   Mon Sep 29, 2008 11:43 pm

Qiftelin Sot Apo E Ngoni
Ja Kan Ndrrue Telat E Vjeter
N'tela T'ri Ma Mire M'shkon Zani
Dojme Me Knu Nje Kang Tjeter

N'tela T'ri Ma Mire M'shkon Zani
Dojme Me Knu Nje Kang Tjeter


Boll Kem Knu Kang Me Lot
Un E Ti Moj Qifteli
Nje Kange Gezimi Po e Knojme Sot
Festen e Madhe Pavaresin

Nje Kange Gezimi Po e Knojme Sot
Festen e Madhe Pavaresin
Ref:
Ooh Kur Ma Mire S’esht Qiftelia
I Knoj Me Zemer Kengt e Mia
Kurr Me Gezim Se Sot Nuk Knova
Pavaresin e Gzon Kosova

Kurr Me Gezim Se Sot Nuk Knova
Oo Pavaresin e Gzon KosovaPrej Ulqini E Prej Tirane
Tuj Knu Bashk n’Prishtine i Ndjeva
Kshtu Festojne Djemt e Nje Nane
Knon Tetova E Knon Presheva


Kshtu Festojne Djemt e Nje Nane
Knon Tetova E Knon Presheva

Plisin ne Krye E Altin Shok
Kur Knojm Kenge e Kur Del Timi
Djemt e Tu Gjith Bashk Moj Toke
Dje Prej Zori e Sot Prej Gzimi

Djemt e Tu Gjith Bashk Moj Toke
Dje Prej Zori e Sot Prej Gzimi


Ref:
Ooh Kur Ma Mire S’esht Qiftelia
I Knoj Me Zemer Kengt e Mia
Kurr Me Gezim Se Sot Nuk Knova
Pavaresin e Gzon Kosova

Kurr Me Gezim Se Sot Nuk Knova
Oo Pavaresin e Gzon Kosova
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.loqka-chat.tk
Mr.VisarS
AdministratoR/DesigneR
AdministratoR/DesigneR
avatar

Numri i postimeve : 526
Age : 24
Vendi : kosovë
Registration date : 26/09/2008

MesazhTitulli: Meda - Festa e K0s0ves ..!   Mon Sep 29, 2008 11:44 pm

Heeej N'syte e nanes pash dy lot
prej gezimit po qan sot
sikur flasin lot ne faqe
Heeej rrita djem per lufte e paqe


Bjeri bjeri qiftelise
sot esht dita e pavaresis
ndaq me thon ma tbukrin emer
o thuj KOSOVE niher bre zemer


ref:
Festoni festoni festen ma te madhe
Shkupi & Tirana Prishtine hedhin vallen
Festoni festoni festen e Kosoves
sot bashkohen SHQIPET nga te rent e botes


...

Bini bini o tupana
gjall i paska krejt djemt nana
paska gzim e paska lot
o na bashkon Kosova sot

ref:
Festoni festoni festen ma te madhe
Shkupi & Tirana Prishtine hedhin vallen
Festoni festoni festen e Kosoves
sot bashkohen SHQIPET nga te rent e botes

Festoni festoni festen ma te madhe
Shkupi & Tirana Prishtine hedhin vallen
Festoni festoni festen e Kosoves
sot bashkohen SHQIPET nga te rent e botes
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.loqka-chat.tk
Mr.VisarS
AdministratoR/DesigneR
AdministratoR/DesigneR
avatar

Numri i postimeve : 526
Age : 24
Vendi : kosovë
Registration date : 26/09/2008

MesazhTitulli: Shkurte Fejza - Pavaresia   Mon Sep 29, 2008 11:44 pm

Heeej Ti na erdhe panvarsi
lot e gjak ne ty jan shkri
sa shum njerz me mall kan vdek
edhe qel syte iu kan mbet
sa shum trima kan luftu
per kete dite qe jem tuj knu
si shqiponje kan fluturu
ty kosove ne kam t'kan pru
per me dite krejt bota mbar
O se n'kosove paska shqiptar


Heej oj kosove per ty po knojm
a e din sa shum te knojm
plot me gzim e lot tuj derdh
me flamur sot t'kemi pshtjell
sikur nuse t'kemi ba
tan shqipnia don me t'pa
don me t'pa e perhajr me t'than
edhe doren me ta dhan
me u bashku si kurr ma pare
o perhajr qoft dhe ty moj naneHeeej amanet mu ma kan lan
baba plak sa ishte gjall
kur te vjen edhe kjo dite
ti te vorri du me m'ardh
me m'dal njeher per ball
permbi dhe qe mu m'kan nxan
me ma vnu plisin e bardhe
e ni gote per plot raki
qe kurr n'goj nuk e kam shti
me ma derdh mbi dhe te zi
me festu bashk me ty
o per kosove e per shqipni
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.loqka-chat.tk
Mr.VisarS
AdministratoR/DesigneR
AdministratoR/DesigneR
avatar

Numri i postimeve : 526
Age : 24
Vendi : kosovë
Registration date : 26/09/2008

MesazhTitulli: Adelina - Trimit Tim   Mon Sep 29, 2008 11:45 pm

Ooj toka e Kosoves oo
a i dole hakut Oo

Qaje Bjeshkë e sharit pabesi , 
me i miri djal ra per liri , 
u nxi djelli e hana 
qau baba vllau vajtoj nana 

Ju bjeshket e nemuna 
me mu tradhtar
vajtoni tradhetinë
bekojeni trimin tim ... 

vajtoni tradhetinë
bekojeni trimin tim ... Edhe une bajtoj u ba se na vran rinin ra dheu mbi dashnin Trimin e varosa amanetin e trimit tim ....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.loqka-chat.tk
PerpariMii
Super/Moderator
Super/Moderator
avatar

Numri i postimeve : 95
Age : 31
Vendi : LipjaN CiTy
Registration date : 29/09/2008

MesazhTitulli: Re: Te gjitha tekstet e kengeve ketu te postohen :D   Sun Nov 02, 2008 6:29 pm

Se harroj dot ate nate
ce ne dy ishim bashke
si harroj dot ato fjal ce mi the more djal.
neper mendje i kujtoj fjalet ce me the kurr ne jet sdo ti harroj.

dashuria jon ka nje arome te mire sikur dy zemra ne dashuri.
si nje flutur gjithmone fluturonte sa here
dikush na shikonte me e malle dashuria jon u bente.

2.Neve te gjith na kane inat se jemi
te lumtur me dashurine ce per njeni tjetrin mbajm .
por neve nuk na interreson se njeri tjetrin shum e adhurojm.
djalo un te ndjej ,
djalo un te dua dashuria jon kurr ska per te mbaruar .
se ti je jeta ime kurr ne jete nuk
kam me vujtur se ne zemren tende un jam futur.

Dhe kurr nuk kam per te dal edhe
kur te vdes ne zemren tende un do te jem gjall ,
prandaj un te kam thene si dashurine
ton kurr ne jete skam pare ndonje here.
dashuria jon gjithmone do jetoj zemren
dhe shpirtin ty un do ta dhuroj gjithmone
ne zemrat e njeri tjetrit ne do te jetojme
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://wWw.Loqka-ChaT.Tk
PerpariMii
Super/Moderator
Super/Moderator
avatar

Numri i postimeve : 95
Age : 31
Vendi : LipjaN CiTy
Registration date : 29/09/2008

MesazhTitulli: Re: Te gjitha tekstet e kengeve ketu te postohen :D   Sun Nov 02, 2008 6:30 pm

Oh baby cant you see
I need you, come with me
Something is telling me that you be the way I do
I want you close to me
My heart is telling me
I hate the fact that I love you - I feel blue
Even know Im not with you
I always think about you lately
I be going crazy, cause Im missing you

(refreni)
Cant you see we were meant to be, baby
I wanna be with you baby
Oh baby cant you see
I need you now

Now that I think about it
The love and times we shared
How can I make it right
I just wanna go back again
Theres something I can do
Theres something I can say
Dont make you change your mind
Just let me know if I could stay
Even know Im not with you
I always think about you lately
I be going crazy, cause Im missing you

(refreni)
Cant you see we were meant to be, baby
I wanna be with you baby
Oh baby cant you see
I need you now

Now when Im reminiscing of all the things we used to do
I realize I still love you baby boo
And Im waiting for you to come back
To put my life back on the track
The flashbacks of me and you together
Make me wanna spend my life with you forever
And ever and none make you run from me
Baby Im here for eternity

(refreni)
Cant you see we were meant to be, baby
I wanna be with you baby
Oh baby cant you see
I need you now
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://wWw.Loqka-ChaT.Tk
PerpariMii
Super/Moderator
Super/Moderator
avatar

Numri i postimeve : 95
Age : 31
Vendi : LipjaN CiTy
Registration date : 29/09/2008

MesazhTitulli: Re: Te gjitha tekstet e kengeve ketu te postohen :D   Sun Nov 02, 2008 6:32 pm

Albumi:
Artisti: Mihrije Braha
Tags:

Teksti i kenges:

Per qdo dit ne rruge
Mos me ngacmo
Axhami je e ndjehesh si hera

Je i ri e enderron
Se se kupton
As kur je real
E as kur gabon

(refreni)
Se per pak bota behet flak e flak
Po po flak e flak
Mos gabo djal e mos prek
Une te djeg te djeg

Lun me jete e skuptoon
Kur se don

Nje mije here une ty djal me ta than
Jo jo kesht me mua nuk ban
Mos gabo ti fjal e mos me prek
Prekja ime ty te djeg te djeg

(refreni)
Se per pak bota behet flak e flak
Po po flak e flak
Mos gabo djal e mos prek
Une te djeg te djeg

Lun me jete e skuptoon
Kur se don
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://wWw.Loqka-ChaT.Tk
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Te gjitha tekstet e kengeve ketu te postohen :D   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Te gjitha tekstet e kengeve ketu te postohen :D
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 2Shko tek faqja : 1, 2  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Gamers Café :: Edukative-
Kërce tek: