Forum.: | PortaL |:.GalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Codet e celularit Sony

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Mr.VisarS
AdministratoR/DesigneR
AdministratoR/DesigneR
Mr.VisarS

Numri i postimeve : 526
Age : 25
Vendi : kosovë
Registration date : 26/09/2008

MesazhTitulli: Codet e celularit Sony   Sat Sep 27, 2008 10:37 pm

Codet e celularit Sony Kodet e Sony CMD-Z 1: 

formo *#06# te shikosh IMEI 

versioni Software dhe daten e prodhimit : Press # 8377466 # (#version#) 

Sony CMDX 1000 

tregon Software date : Remove your SIM Card, dhe pastaj : * # 06 # 
dhe pastaj press: 
[left softkey] 
To enter Monitor Mode on Netvork Option menu: 
Menu 
9 (Phone Options) 
7 (Phone Status) 
[Left Display Button] (left MENU key) 7684666 [HangUp Button] (Red HandSet key) 

Some characters explained 

* activate 
** register and activate 
*# check status 
# unregister 
## unregister and deactivate 

Call barring 
**33*code# Activate barr all outgoing calls (for code see "Safety" above) 
#33*code# Deactivate barr all outgoing calls 
*#33# Check status of barr all outgoing calls 
**330*code# Activate barr all calls 
#330*code# Deactivate barr all calls 
*#330*code# Check status of barr all calls 
**331*code# Activate barr all outgoing international calls 
#331*code# Deactivate barr all outgoing international calls 
*#331*code# Check status of barr all outgoing international calls 
**332*code# Activate barr all outgoing international calls except home country 
#332*code# Deactivate barr all outgoing international calls except home country 
*#332*code# Check status of barr all outgoing international calls except home country 
**333*code# Activate barr all outgoing calls 
#333*code#


Kodet per SAMSUNG SH600: 

*#06# -> IMEI 
*#9999# -> Versioni i Software 
*#0837# -> Version i Software (per te dhene prodhimin) 
*#0001# -> Seria 
*#9125# -> qesh kur ben sarzh 

*#9998*228# ->gjendjae baterise 
*#9998*246# -> gjendja e programit 
*#9998*289# -> per te rregulluar gjendjen e alarmit 
*#9998*324# -> ekrani i pare 
*#9998*364# -> qeni time !!! 
*#9998*377# -> gabimimi EEPROM .Futeni madhesin e butonit. Cancel dhe ok. 
*#9998*427# -> per te gjetur qenin time (per zotin se ca do te thote qeni time nuk e di) 
*#9998*523# -> Kontrasiti i ekranit LCD - vetem versionin me G60RL01W 
*#9998*544# -> kerkimi i shpejtesise 
*#9998*636# -> gjendja e memories 
*#9998*746# -> gjatesia e file-it SIM 
*#9998*778# -> Tblojae servisit SIM 
*#9998*785# -> Gabimet RTK - nese shtyp ok, telefoni kycet, B gabim ne memorien informative. 

*#9998*786# -> Run, fund, UP, fund Kodet per SAGEM : 

*# Komandat 
*#06# numri i IMEI 
*#30# Per te pare ID qe ka ardhur 
*#31# -//- ID qe ka ikur 
*#33# ben inaktife butonin e thirrjes 
*#35# ben aktife -//- 
*#43# vonesae thirrjes 
*#100# ju tregon numrin tuaj te telefonit 
*#101# DHLRU1 ?me falni po kete nuk e di se cfare eshte? 
*#102# informata e dergimit 
*#103# Koha qe jeni 
*#147#Numri i fundit qe ju ka marrur 
*#1345# Kjo eshte per te pare se sa kohe dhe sa kredi ja kane marre bisedimet .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.loqka-chat.tk
 
Codet e celularit Sony
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: CS Section :: Skena Nderkombetare-
Kërce tek: