Forum.: | PortaL |:.GalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Si Ta vendosim Textin Ne Welcome Screen

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Mr.VisarS
AdministratoR/DesigneR
AdministratoR/DesigneR
Mr.VisarS

Numri i postimeve : 526
Age : 25
Vendi : kosovë
Registration date : 26/09/2008

MesazhTitulli: Si Ta vendosim Textin Ne Welcome Screen   Sun Oct 19, 2008 9:58 pm

Si Ta vendosim Textin Ne Welcome Screen


Ok ketu do spjegohet se si me e vendos emrin e juaj ne Welcome screen(pasi qe starton kompjuteri).

Per ta e bere kete duhet ta kemi programin resource hacker e ate mund ta shkarkojm nga ky link:
http://delphi.icm.edu.pl/ftp/tools/ResHack.zip
Pasi qe ta kemi shkarkuar programin e instalojm ate ne kompjuter...
Pasi ta kemi instaluar duhet ta hapim programin dhe shkojm tek File
> Open tani shkojm tek: C:\WINDOWS\system32 dhe e gjejm fajllin
logonoui.exe
Pasi ta kemi hapur klikojm tek String Table > 1 > 1033 tani te
Welcome ne anen e djath e klikojm aty keshtu shkruan: "Welcome" e
ndroni ja vendosni emrin tuaj dhe klikoni Compile Script dhe pasi ta
kemi ber kete shkojm tek Open e ruajm e bejm Save AS me qfardo emrin qe
ju e deshironi dhe e ruajm tek C:\WINDOWS\system32
dhe pasi qe e keni rregullu apo modifiku Welcom Screen fajllin e
Windowsit tash shkojm ne Regsitry Editor qe te ta mundesojm qe Welcome
Screen te filloj nga fajlli qe kemi deshir ne pra fajllin qe e kemi
rregullu me lart
shkoni Start > Run shkruani regedit edhe OK ose Enter pasi qe hapet Editori i Regjistrit shpalosim
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\WindowsNT\Cu
rrentVersion\Winlogon dhe ka fundit e keni UIHost dhe klikojm dy her ne
te pasi hapet shenon emrin e fajllit se si e keni len ju e shenoni
emrin si e keni ruajtur me pare.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.loqka-chat.tk
 
Si Ta vendosim Textin Ne Welcome Screen
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: PC & Console :: Tutorials/Mesime-
Kërce tek: