Forum.: | PortaL |:.GalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Haradinaj sërish kritikon qeverinë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Mr.VisarS
AdministratoR/DesigneR
AdministratoR/DesigneR
avatar

Numri i postimeve : 526
Age : 25
Vendi : kosovë
Registration date : 26/09/2008

MesazhTitulli: Haradinaj sërish kritikon qeverinë   Mon Oct 20, 2008 10:12 pm


Lideri i
Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, sërish ka
kritikuar qeverinë për mungesë plani për integrimin e veriut të vendit.
Në një konferencë për media, Haradinaj kërkoi që qeveria të jap llogari
për qytetarët rreth humbjeve që po pëson Kosova nga mungesa e
autoritetit në veri si humbjet milionëshe nga mungesa e funksionimit të
doganave atje.
Haradinaj ditë më parë ka propozuar që në
funksion të integrimit familjeve serbe t’u ndahen nga dy mijë euro si
ndihmë në prag të dimrit. Kryeministri Hashim Thaçi i ka cilësuar
qesharake ide të tilla. Haradinaj të hënën u kundërpërgjigj me
shembullin e ndarjes së traktorëve për familjet serbe kohë më parë nga
ana e kryeministrit.

Kryetari i AAK-së ripublikoi edhe letrën të cilën me 21 prill ua ka
dërguar kryetarit të Kosovës, Fatmir Sejdiu, dhe kryeministrit, Hashim
Thaçi, në të cilën ai ofron ndihmë për veriun e Kosovës.

Haradinaj tha se së shpejti do të publikojë edhe një letër tjetër që i ka dërguar këto ditë krerëve të institucioneve.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.loqka-chat.tk
 
Haradinaj sërish kritikon qeverinë
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Bota e Warcraft :: World of Warcraft-
Kërce tek: