Forum.: | PortaL |:.GalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Tadiq paralajmëron strategjinë e copëtimit territorial të Kosovës

Shko poshtë 
AutoriMesazh
f0xEr
AdministratoR/WebmasteR
AdministratoR/WebmasteR
avatar

Numri i postimeve : 37
Age : 30
Vendi : Babush - LIPJAN
Registration date : 25/09/2008

MesazhTitulli: Tadiq paralajmëron strategjinë e copëtimit territorial të Kosovës   Sat Sep 27, 2008 4:21 am

Në një intervistë për mediat e Beogradit, presidenti serb Boris Tadiq në një mënyrë mjaft të qartë paralajmëroi konturat e përgjithshme të strategjisë serbe për copëtimin territorial të Kosovës. Duke u përgjigjur në pyetjen se çfarë do të mund të ndodhte ndërkohë që do të pritej opinioni i gjykatës ndërkombëtare pwr legalitetin e shpalljes së pavarësisë, ai tha se Serbia do të punojë që të “rregullohen kushtet e jetës për të gjithë ata që duan të mbesin në Serbi”.
I pyetur nëse kjo do të thotë ndarje e Kosovës ai u përgjigj në mënyrë figurative. “Mendoj se nuk do të duhej t’i kalonim urat para se të kemi mbërritur atje” tha ai, duke shtuar se në negociatat e reja do të shqyrtoheshin të gjitha opsionet e mundshme. “Të gjitha opsionet janë legjitime dhe të gjitha janë më të mirë sesa kjo ku njëra palë humb të gjitha, ndërsa tjetra fiton të gjitha”, tha ai.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://Www.LoQka-Chat.Tk
 
Tadiq paralajmëron strategjinë e copëtimit territorial të Kosovës
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Bota e Warcraft :: World of Warcraft-
Kërce tek: