Forum.: | PortaL |:.GalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Si te ndryshojm Modelin e Armëve në Counter Strike

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Mr.VisarS
AdministratoR/DesigneR
AdministratoR/DesigneR
avatar

Numri i postimeve : 526
Age : 24
Vendi : kosovë
Registration date : 26/09/2008

MesazhTitulli: Si te ndryshojm Modelin e Armëve në Counter Strike   Sun Sep 28, 2008 1:43 pm

Së pari shkojm tek webi:
http://www.tutorialecstrike.com/skins.html

Edhe e shkarkojmë modelin e armës qe po na pëlqen, shembull:Më pas e hapim dhe e ekstraktojmë follderin e armës në Desktop...

e hapim dhe e kopjojm fajllin v_deagle.mdl dhe e zhvendosim tek

C:/Program Files/Valve/cstrike/models

kurse fajllat e zerit i zhvendosim ketu:

C:\Program Files\Valve\cstrike\sound\weapons

kur të pyet me i zëvendesu fajllat kliko Yes...

Me pas futemi ne lojen Counter Strike

e blejm ni deagle,

P.S Ju qe e keni grafiken e dobt ka mundesi mos me ju funksionu keshtu qe keni kujdes rujeni modelin e vjeter diku para se ta zevendsoni
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.loqka-chat.tk
 
Si te ndryshojm Modelin e Armëve në Counter Strike
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: PC & Console :: Tutorials/Mesime-
Kërce tek: