Forum.: | PortaL |:.GalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 EULEX-i mund të vendoset vetëm si neutral ndaj statusit të

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Mr.VisarS
AdministratoR/DesigneR
AdministratoR/DesigneR
Mr.VisarS

Numri i postimeve : 526
Age : 25
Vendi : kosovë
Registration date : 26/09/2008

MesazhTitulli: EULEX-i mund të vendoset vetëm si neutral ndaj statusit të   Tue Oct 21, 2008 1:10 pm
EULEX-i
mund të vendoset në Kosovë vetëm duke iu përmbajtur neutralitetit të
statusit të Kosovës, ose ky është një imorativ nëse synohet që EULEX të
nisë së funksionuari në Kosovë.
Kështu me anë të një letre
sekretari i përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Ban Ki-Moon iu ka
drejtuar përfaqësuesit të lartë të Bashkimit Evropian, Javier Solana,
shkruan në numrin e sotëm gazeta "Zëri", e cila pohon se posedon një
kopje të kësaj letre.

Ban i përkujton Solanës pikat kryesore të procesit të rikonfigurimit të UNMIK-ut.

Ndërkohë UNMIK-u ka nënshkruar një marrëveshje teknike për shitjen e
veturave dhe aseteve, ndërsa ndërtesa kryesore e UNMIK-ut i është dhënë
EULEX-it për përdorim.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.loqka-chat.tk
 
EULEX-i mund të vendoset vetëm si neutral ndaj statusit të
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Bota e Warcraft :: World of Warcraft-
Kërce tek: