Forum.: | PortaL |:.GalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 si te instalojm vbullnetin ne host :D

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Mr.VisarS
AdministratoR/DesigneR
AdministratoR/DesigneR
avatar

Numri i postimeve : 526
Age : 24
Vendi : kosovë
Registration date : 26/09/2008

MesazhTitulli: si te instalojm vbullnetin ne host :D   Sun Sep 28, 2008 2:36 pm

Fillojm... 

Se pari hosti juaj duhet te permbaj MySQL... 

tani duhet ta shkarkojm vbullnetin3.6.8.:                                                                                                                      Download : http://rapidshare.com/files/75093751...etin_3.6.8.rar
http://rapidshare.de/files/37999459/...3.6.8.rar.html
 mbasi ta shkarkosh ne PC duhesh qe ta ngarkosh ne FTP-en tuaj ( uploadoje vetem ate follderin vBulletin )

dhe masi ta kemi perfunduar uploadin do te hyjm ktu :
hostijuaj.com/Forum/install/install.php


Toni.. aty do te na dalin disa steep ( hapa qe duhesh ti besh deri tek instalimi ) qe jan 10 krejt jau ben Next Next por ne nje step te thot duhet te editosh ketoo shikoo...

pastaj hyni Forum\\includes\\Config.php dhe hapeni editojeni me notepad keto fajlla tek config.php-ja :

Kodi:
$config['Database']['dbname'] = 'qetu sheno emrin e DB-s suaj t'hostit'
$config['Database']['technicalemail'] = 'emailiyt@domain.com'
$config['MasterServer']['username'] = 'Useri i Databasez'
$config['MasterServer']['password'] = 'Passwordi i Databazes'
Tani. benja save atyre qe i editove uploadoje Config.php-n prap n'host....

pastaj mbasi ta ke uploaduar config-un shko prap ketu :
hostijuaj.com/Forum/install/install.php

Dhe ne fund do te dalin apet ato stepet ( happat qe duhet ber per instalim ) tash kur te shkojsh Next Next nuk do te ket problem ne as nje stepp sepse ke editu config.php dhe Instalimi i vBulletin do te ketë sukses..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.loqka-chat.tk
 
si te instalojm vbullnetin ne host :D
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: PC & Console :: Tutorials/Mesime-
Kërce tek: