Forum.: | PortaL |:.GalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 si te krijojm ni chat :P

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Mr.VisarS
AdministratoR/DesigneR
AdministratoR/DesigneR
avatar

Numri i postimeve : 526
Age : 24
Vendi : kosovë
Registration date : 26/09/2008

MesazhTitulli: si te krijojm ni chat :P   Sun Sep 28, 2008 2:48 pm

Beni Login Ne Putty Tek Shell Linux Qe Mund Te Keni Dhe Vazhdoni Kshu Ne Versionin CR2.1-Linux = ConferenceRoom2.1 :

wget http://www.garantishell.com/Ozel/CR2.1-Linux.tar.gz 

Mbas Instalimit Beni :

tar xfzv CR2.1-Linux.tar.gz

Mbas Ksaj : 

cd CR2.1-Linux 

Pastaj : 

./install

Pastaj Vazhdoni Me Instalimin E Serverit Duke Bere :

Please enter your key or TRIAL if you do not have one
For example: TRIAL 

TRIAL


Please enter a valid fully qualified DNS name for this server
For example: irc.igli.com

Emrin E Server Qe DoniPlease enter the name you want your server to use
For example: my.server.name.tld

Emrin Prap 


Please enter a brief description of your server
For example: IgLi, Inc's Chat Server 

Ketu Veni Emailin Tuaj ..


Please select the ports you wish your chat server to
listen on. Do not include the web server port in this list
The first port listed is the primary port
For example: 7000,6666-6669 


7000,6666-6669 Please enter a nickname for the local channel management agent
For example: ChanBot 

Emrin E Botit Kryesor te serverit Please select the port you would like the web server to
listen on. You may use '0' if you don't wish to run our
internal web server. Do not use '80' unless no other web
server will run on this machine.
For example: 8000 


8000
Please select the nickname of the first operator
For example: admin 

Nick E Admin QE DoniPlease select the password of the first operator
For example: MyPass 


Passwordin Tuaj Te Adminit ..Pastaj Ju Del Nje Yes Or No Per Servicet E Serverit:

yespastaj do beni Crack TRIAL te serverit qe te permbaj sa me shum usera ... :


cd bin

rm -rf crchat

wget hhttp://www.garantishell.com/Ozel/crchat 

chmod +x crchat 


Pastaj Do Beni :

cd .. Me Gjith .. !


Pastaj Do I Vendosni OperServ Services !
Ne Kete Menyre:

cd db

Pastaj Do Beni 

pico oper.db 

dhe brenda kesaj do vendosni 

[2062549759]
m
O Nick - 1073741824


ctrl + X 

yes dhe Enter .


Pastaj

cd .. 


Dhe 


./startcr Pastaj Hyni Ne Server Me Ane Te mIRC

/server irc.emri.com


/oper nicku-juaj passwordi


/as services operserv enable

/as services memoserv enable

/restart 

Rihyni Prap Dhe Beni


/as util services stop

/as util services start 

Dhe Po Te Doni I Vendosni Dhe Key

/as general set key 5ED6-397A-4B05-32AA 

Dhe Kaq Mbaroi
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.loqka-chat.tk
 
si te krijojm ni chat :P
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: PC & Console :: Tutorials/Mesime-
Kërce tek: