Forum.: | PortaL |:.GalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Në Maqedoni janë arrestuar 28 persona për trafik cigaresh

Shko poshtë 
AutoriMesazh
PerpariMii
Super/Moderator
Super/Moderator
avatar

Numri i postimeve : 95
Age : 31
Vendi : LipjaN CiTy
Registration date : 29/09/2008

MesazhTitulli: Në Maqedoni janë arrestuar 28 persona për trafik cigaresh   Thu Oct 23, 2008 9:35 pm

Shkup, 23 tetor - Policia në Maqedoni ka shkatërruar një rreth të kontrabandimit të cigareve dhe ka arrestuar 28 persona të përfshirë në trafik ilegal të duhanit, një nga bizneset më profitabile në Ballkan. Gjatë natës së të martës policia kishte konfiskuar 15 tonë cigare dhe ka arrestuar një biznesmen të njohur, Bajrush Sejdiun, 40 vjeçar, pronar i një ekipi lokal futbolli, i disa kompanive dhe restoranteve në Kumanovë. "Të arrestuarit do sillen paar drejtësisë nën akuzat për prodhim ilegal, kontrabandim dhe shitje të cigareve, si dhe korrupsion dhe shkelje tjera", ka thënë ministrja e brendshme Gordana Jankulovska. Përvec cigareve, policia ka konfiskuar edhe një sasi të madhe të armëve dhe municionit gjatë bastisjes së 24 depove të dyshuara në Kumanovë dhe Shkup.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://wWw.Loqka-ChaT.Tk
 
Në Maqedoni janë arrestuar 28 persona për trafik cigaresh
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Bota e Warcraft :: World of Warcraft-
Kërce tek: