Forum.: | PortaL |:.GalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Pacolli kundër privatizimit të KEK-ut, Aeroportit dhe PTK-së

Shko poshtë 
AutoriMesazh
PerpariMii
Super/Moderator
Super/Moderator
PerpariMii

Numri i postimeve : 95
Age : 31
Vendi : LipjaN CiTy
Registration date : 29/09/2008

MesazhTitulli: Pacolli kundër privatizimit të KEK-ut, Aeroportit dhe PTK-së   Sat Nov 08, 2008 9:59 pm

“Qeveria ende nuk ka platformë ligjore për të privatizuar ndërmarrjet e mëdha publike si KEK-u, Aeroporti dhe PTK-ja, andaj këtë proces duhet ndalur derisa qeveria të krijojë vizione të qarta për fatin e këtyre ndërmarrjeve, e jo që ato të përjetojnë fatin e ndërmarrjeve shoqërore, të privatizuara deri tashti”, tha kryetari i Aleancës Kosova e Re, Behxhet Pacolli, në debatin e organizuar sot në Prishtinë nga ky subjekt politik.

Në debat morën pjesë ekspertë të ekonomisë, të institucioneve të Kosovës, të partive politike, shoqërisë civile dhe të institucioneve ndërkombëtare.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://wWw.Loqka-ChaT.Tk
 
Pacolli kundër privatizimit të KEK-ut, Aeroportit dhe PTK-së
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Bota e Warcraft :: World of Warcraft-
Kërce tek: