Forum.: | PortaL |:.GalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Hackoje nje forum qe eshte phpp

Shko poshtë 
AutoriMesazh
eggzoni
Fillestar
Fillestar


Numri i postimeve : 12
Registration date : 03/09/2009

MesazhTitulli: Hackoje nje forum qe eshte phpp   Thu Sep 03, 2009 4:36 pm

Me e lehte per me hack ne pergjithsi behet me firefox te cilan mund ta merrni ne www.getfirefox.com (http://www.getfirefox.com) dhe eshte falas. Mbasi qe keni marr Mozilla Firefox (web browser sikur IE Internet Explorer) duhet te zgjedhni forumin cilin doni me e hacku. Un do tju tregoj se si me hacku forumet e verzionit te phpbb 2.0.11 dhe per kete kerrkoni ne google "powered by phpbb 2.0.11" Mbasi qe keni zgjedh forumin shkoni ne Start > Run > dhe e shkruani keshtu
C:\Documents and Settings\EMRI\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles\exwtkkyi.default
Aty ku eshte \EMRI\ ju vendosni emrin e userit qe perdorni ju.
Tani ju hapet nje folder dhe mbrenda atij eshte cookies celeni ate dhe kerrkoni emrin e webit te cilin keni gjet per te hackuar psh keshtu
www.emriwebit.com FALSE / FALSE 1141920503 phpbb2mysql_data a%3A0%3A%7B%7D
tani zevendesoni kete pjese te cookie


Cito:
a%3A0%3A%7B%7D

me kete


Cito:
a%3A2%3A%7Bs%3A11%3A%22autologinid%22%3Bb%3A1%3Bs% 3A6%3A%22userid%22%3Bs%3A1%3A%222%22%3B%7D

dhe pastaj mbylleni cookie dhe bejeni save.tani mbylleni firefox dhe hapeni prap dhe futni adresen e forumit qe deshet me hack dhe nqs keni pas sukses do jeni i loguar si admin ne at web, por nese webi ka qene i mbrojtur edhe pse ka pas phpbb 2.0.11 ateher smundeni me u logu si admin
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Hackoje nje forum qe eshte phpp
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: PC & Console :: MMORPG-
Kërce tek: