Forum.: | PortaL |:.GalleryPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Bosnja e Hercegovina nuk do ta njohë Kosovën

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Mr.VisarS
AdministratoR/DesigneR
AdministratoR/DesigneR
Mr.VisarS

Numri i postimeve : 526
Age : 25
Vendi : kosovë
Registration date : 26/09/2008

MesazhTitulli: Bosnja e Hercegovina nuk do ta njohë Kosovën   Tue Oct 21, 2008 9:34 pm
Bosnja
e Hercegovina për një kohë të pacaktuar nuk do të njohë Kosovën, ka
thënë për radion çeke ministri i jashtëm i B e H, Sven Alkalaj, i cili
sot po viziton Pragën.
"Cilado çështje që do t'i
kontribuonte çrregullimit të stabilitetit të B e H dhe do të rrezikonte
drejtimin e saj drejt Bashkimit Evropian dhe NAT0-s në këtë moment nuk
vjen parasysh", ka thënë Alkalaj.

Sarajeva ka refuzuar t njohë edhe pasaportat e Kosoves. Si prioritet të
politikës së jashtme të vendit të tij, Alkalaj ka theksuar zhvillimin e
marrëdhënieve të mira fqinjësore, para së gjithash me Serbinë edhe
Kroacinë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.loqka-chat.tk
 
Bosnja e Hercegovina nuk do ta njohë Kosovën
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Bota e Warcraft :: World of Warcraft-
Kërce tek: